Wyszukiwarka

niedziela, 19 kwietnia 2015

5. rocznica pogrzebu pary prezydenckiej

W sobotę 18 kwietnia odbyły się w Krakowie uroczystości w 5. rocznicę pogrzebu pary prezydenckiej, śp. Marii i Lecha Kaczyńskich. Z tej okazji w Krakowie pojawili się przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, z Jarosławem Kaczyńskim i Andrzejem Dudą na czele.

Na Wawelu zjawili się politycy partii, kandydat na prezydenta Polski Andrzej Duda, rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej oraz sympatycy Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w katedrze wawelskiej, gdzie odśpiewano m.in. pieśń "Ojczyznę wolną, racz nam wrócić, Panie", która jest bardzo często częścią uroczystości, w których udział biorą politycy PiS.

Po mszy złożono wieńce na grobie pary prezydenckiej. Wieniec przy sarkofagu złożył prezes PiS Jarosław Kaczyński. Kilkadziesiąt osób udało się też pod Krzyż Katyński, gdzie w spokoju odbyto modlitwy. Do Krakowa dojechali również uczestnicy corocznego Rajdu Rowerowego im. Lecha i Marii Kaczyńskich i 94 Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.
źródło: Love Kraków.pl 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz