Wyszukiwarka

środa, 31 grudnia 2014

Coroczne problemy z pacjentami

Polskie media obiegła kolejna afera związana z przyszłorocznymi limitami przyjęć pacjentów. Minister zdrowia, Bartosz Arłukowicz, nie był w stanie porozumieć się z lekarzami zrzeszonymi w Porozumieniu Zielonogórskim, wskutek czego pacjenci leczący się u lekarzy należących do tego stowarzyszenia mogą mieć ogromne problemy z przyszłymi wizytami lekarskimi. Skutkiem tych problemów będzie wydłużenie i tak napęczniałych do granic możliwości kolejek.

Po raz kolejny widzimy, co myśli obecna władza o Polakach. W sytuacji, gdy brak porozumienia rodzi widoczny konflikt na linii lekarze - ministerstwo, każde nierozważne zerwanie rozmów przez jedną bądź drugą stronę rodzi niewesołe perspektywy. Czy minister zdrowia zdaje sobie sprawę z powagi jego czynu? 

Cała nadzieja w lekarzach. Może bowiem wydarzyć się także i tak, że mimo nieporozumienia z ministrem Arłukowiczem, pacjenci będą przyjmowani dalej w regularnym trybie. Miejmy nadzieję, że misja lekarzy i chęć pomocy przezwycięży upór ze strony władzy, która zostanie rozliczona w maju i listopadzie 2015 r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz