Wyszukiwarka

piątek, 3 października 2014

Polityk zmiennym jest

Ostatnimi czasy dużo szumu narobiło szumu oświadczenie Janusza Palikota, że "nie wyklucza powrotu do Platformy Obywatelskiej". Bardzo łatwo można wyobrazić sobie poczucie rozgoryczenia osób popierających Twój Ruch, jednak sami są sobie winni. Zaufać komuś takiemu jak osoba, która kilka lat temu publicznie przyznawała się do gorącej wiary w Boga, a teraz mogłaby spalić wszystkie egzemplarze Biblii, jest karkołomnym zadaniem.

Dosyć często mówiło się, że Ruch Palikota, a potem Twój Ruch jest przybudówką Platformy, która ma przyjmować głosy tych wyborców, którzy odeszli od PO, by w ten sposób zachować cyrkulację w obozie władzy. Dzisiejsze oświadczenie Palikota zdaje się potwierdzać te zamiary. Jeszcze kilka dni temu szef Twojego Ruchu gorąco krytykował zamiary rządu odnośnie polityki społecznej, a wczoraj resztką swoich posłów zdecydował się poprzeć powstający rząd premier Kopacz.

Liczę na to, że Palikot przejdzie do Platformy. Bo w takim przypadku pójdzie razem z tą partią na dno. I ciekawe, co wtedy zrobi? Czy przyłączy się do SLD? A tak wiele razy mówił, że SLD nie jest w obrębie jego zainteresowań.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz