Wyszukiwarka

środa, 1 października 2014

Kto kandydatem na prezydenta z ramienia PiSu?

Prawo i Sprawiedliwość ma niemały problem z obsadzeniem stanowiska kandydata na prezydenta. Pośród kandydatów wymieniano wiele nazwisk, jednak najnowszym jest osoba Jarosława Gowina. Byłoby to niezwykle ciekawe posunięcie, zważywszy na fakt, iż jest on przedstawicielem środowiska, które niedawno przyłączyło się do PiSu, zatem nie jest  stałym przedstawicielem partii i nie posiada takiej pozycji i wpływu wewnątrzpartyjnego, jaki powinien mieć kandydat wystawiony przez całą partię.

Wystawienie kandydatury Gowina na to stanowisko świadczy o tym, iż środowiska, które zostały przyjęte do Prawa i Sprawiedliwości zdobywają coraz szersze pole do działania wewnątrz ugrupowania. Pomijając fakt, iż partia w ten sposób zmieni nieco swoje gospodarcze poglądy na rozwój ekonomiczny kraju, ten fakt daje nam przypuszczać, iż następuje powolna, ale pełna konsolidacja obozu prawicowego stanowiącego przeciwwagę dla obecnej lewicowo-liberalnej większości parlamentarnej.

Miejmy nadzieję, iż ten przełom wskazuje wyraźnie na zmianę w polskiej polityce. Zmianę gruntowną, pełną i permanentną. Tylko w ten sposób Polska może dokonać moralnego odnowienia, która wydźwignie nas na należne nam miejsce w Europie i świecie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz