Wyszukiwarka

piątek, 26 września 2014

Zmierzch postępowości

W dniu dzisiejszym z partii Twój Ruch odszedł kolejny poseł - Henryk Kmiecik. Nie sposób doliczyć się, ile osób zrezygnowało już z członkostwa w tej partii. Przyczyną tego jest katastrofalny wynik TR, który w wyborach do Parlamentu Europejskiego nie przekroczył progu, a w najnowszym sondażu zdobył zaledwie 1%. Mimo iż ta partia wypłynęła na gruncie bezosobowych reform mających przybliżać kraj ku "nowoczesności", coraz więcej ludzi oczarowanych znakomitymi poselskimi perspektywami odchodzi w poszukiwaniu lepszych ofert.

Tak słabe wyniki i kolejne odejścia posłów są znakami kilku ważnych sytuacji. Po pierwsze, Twój Ruch przestał podobać się wyborcom i coraz bardziej zaczyna być uważany przez nich za zgraję postępowych idiotów, którzy za wszelką cenę próbują wcielić siłowo swoje rozwiązania. Widać wyraźnie, że na coś takiego w Polsce przyzwolenia nie ma. Polska, jako jeden z nielicznych krajów w regionie, nie poddał się zgubnej modzie europeizacji i nadal trwa na pozycji przedmurza chrześcijaństwa.

Po drugie, sami posłowie, którzy przyłączali się do Twojego Ruchu myśleli, że współpraca będzie wyglądała nieco inaczej. Właśnie z tego powodu do Palikota przychodzili gospodarczy liberałowie, licząc na to, że w końcu nastąpi odnowa stosunków gospodarczych. U Palikota byli także lewicowcy, upatrujący w przywódcy powrotu do socjalistycznych korzeni. Widać grupka wcale niemała. Jednak prawdziwego charakteru politycznego nigdy się nie ukryje. A sam Janusz Palikot dowiaduje się o tym właśnie teraz. Kiedy notowania jego partii lecą na łeb, na szyję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz