Wyszukiwarka

czwartek, 18 września 2014

Walka o taśmy

Wczoraj Prawo i Sprawiedliwość złożyło wniosek o utworzenie komisji śledczej ws. afery taśmowej. Jest jednak niemal pewnym, iż wniosek ten zostanie odrzucony niemal natychmiastowo. Trudno się dziwić, wszak każdy ukrywa swoje ciemne sprawki i nie chce, by one kiedykolwiek ujrzały światło dzienne, nawet dla wąskiej grupy ludzi. Mimo iż większość Polaków zna przebieg rozmów mniej lub bardziej dokładnie, Platforma nie dopuści do dalszej eskalacji nastrojów antyrządowych.

Retoryka przedstawiana przez obóz rządzący jest o tyle śmieszna, o ile groteskowa. Zamiast skupić się na to, o czym opowiadają rozmowy m.in. w restauracji Sowa & Przyjaciele, przekształcono ją na atak w stronę tego, kto dokonał tego czynu. Wydaje mi się, iż dochodzenie prawdy jest najistotniejszym celem, nawet jeśli trzeba by użyć środków niezgodnych z prawem, a nawet sumieniem. Prawda jest celem nadrzędnym i jej osiągnięcie jest celem samym w sobie, który usprawiedliwia środki.

Tymczasem mamy teatrzyk pod tytułem troski o państwo. Nie wiem, jak Państwa, ale mnie już to nie śmieszy, a zaczyna mnie żenować. Jak długo będziemy musieli czekać, aż w końcu ta groteska się zakończy?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz