Wyszukiwarka

wtorek, 23 września 2014

Ukraina wycofuje wojsko

Na podstawie mińskiego memorandum armia ukraińska wycofuje się z frontu. Wszystko dzieje się zgodnie z ustalonym planem utworzenia 15-kilometrowej strefy buforowej, która ma dzielić oba państwa w trakcie rozejmu. Nie wiadomo nic na razie o ruchach separatystów, ale śmiało można przypuszczać, iż nie zastosują się do tych zarządzeń. Prawdopodobnie zatem mamy kolejny odwrót Ukrainy, która rozpaczliwie próbuje ratować sytuację. 

Mimo iż wszystko jest prowadzone zgodnie z traktatami i rzeczywiście można traktować takie zachowanie Ukraińców jako respektowanie i stosowanie się do dokumentów, wtajemniczeni i wszyscy politycznie myślący ludzie zdają sobie sprawę, że to koniec wschodniej Ukrainy. Brak zastosowania separatystów do traktatu świadczy o tym, iż prędzej czy później ruszą oni na tereny strefy buforowej, powiększając swoje republiki ludowe. W ten sposób będziemy mieli kolejną nieformalną aneksję. 

Poroszenko przegrał. Donbas już nie należy do Ukrainy i należy się z tym pogodzić. Myślę, że sytuacja jest uspokojona. Nie wierzę, by Putin był aż tak szalony, by atakować tereny Ukrainy zachodniej, na której Rosjanie stanowią śladowy procent ludności. Wydaje mi się, że to ostatnie podrygi Rosji. Argentyna, która atakowała w latach 80. Falklandy też je zajęła. A pamiętacie Państwo, jak skończyła?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz