Wyszukiwarka

poniedziałek, 29 września 2014

Time-out Poroszenki

W wywiadzie dla ukraińskiej telewizji 1+1 prezydent Ukrainy, Petro Poroszenko, zapowiedział, iż nie będzie jego przyzwolenia na przeobrażenie się Ukrainy w federację. Mówi, iż pragnie jedności i integralności wszystkich ziem wchodzących w skład państwa ukraińskiego, a wszelkie plotki na ten temat stanowczo dementuje. Jak te słowa mają się do zapowiedzi o nadaniu Donbasowi specjalnego statusu?

Właśnie, czy zauważają Państwo sprzeczność bijącą ze słów Poroszenki? Przecież niemożliwością jest, by w tak krótkim odstępie czasu wypowiedzieć tak dwie, znacznie różniące się od siebie merytorycznie, wypowiedzi. Powodów może być kilka. Poroszenko - lub jego PR-owcy - zwyczajnie się pomylili, sam Poroszenko nie dostrzega wagi wypowiedzianych przez niego słów lub poczuł się na tyle mocny, by odważyć się na takie słowa.

O ile dwa pierwsze przypadki są postrzegane w ramach "rzeczy ludzkich", o tyle ten trzeci jest niezwykle interesujący. No bo jak wytłumaczyć ten nagły zwrot w retoryce prezydenta Ukrainy? Dajmy sobie trochę czasu, a wyjaśnimy nasze wątpliwości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz