Wyszukiwarka

poniedziałek, 22 września 2014

Sarkozy wraca do polityki

W końcu do prasy trafiło oficjalne oświadczenie byłego prezydenta Francji o kandydowaniu na przewodniczącego UMP. Jak spekulują politolodzy, jest to pierwsza część planu, mająca służyć walce o fotel prezydencki we Francji za 2 lata. Są na to duże szanse, ponieważ obecna głowa państwa, Francois Hollande, w sondażach popularności pikuje coraz bardziej w dół. W ostatnim miesiącu ufało mu tylko 13% rodaków.

Czym Hollande zaskarbił sobie niechęć społeczeństwa? Przede wszystkim problemami gospodarczymi. Tak chwalony przez niego socjalizm kompletnie nie sprawdził się. Tak jak i w każdym innym miejscy na ziemi, w którym był wprowadzany. Francuzi coraz bardziej zdają sobie sprawę, że problemy Francji za prezydentury Sarkozy'ego to była pestka wobec recesji zafundowanej przez Hollande'a. Nad Sekwaną pragną powrotu do wolnorynkowych ideałów i odnowienia gospodarki narodowej.

Sarkozy ma bardzo duże szanse na wygranie wyborów na szefa partii, ponieważ jest medialny i bardzo popularny. I twierdzę, że jeżeli w 2016 stanie do walki o prezydenturę pokona Hollande'a. Nie tylko medialnością, prezencją i obyciem w świecie, czego Hollande'owi brakuje, ale przede wszystkim dlatego, iż społeczeństwo francuskie wyleczyło się z socjalizmu, czego sobie i Państwu życzę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz