Wyszukiwarka

niedziela, 14 września 2014

Prawica idzie razem!

Z pewnością obił się Państwu o uszy fakt, iż jakiś czas temu miał miejsce kongres zjednoczeniowy pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością, Polską Razem i Solidarną Polską. Była to niezwykle interesująca wiadomość dla środowiska politycznego w Polsce oraz bardzo optymistyczna dla środowisk prawicowych w naszym kraju. Po wielu sprzeczkach i wspólnym oskarżaniu się potrafiono znaleźć wspólny język i przezwyciężyć wszelkie istniejące problemy w obliczu wspólnego celu - naprawy Polski.

Mimo iż ta integracja postępuje niezwykle powolnie, to należy wyrazić zadowolenie z tego, iż w końcu została rozpoczęta. W Polsce coraz wyraźniej zauważane jest prozachodnie lobby, które jest w stanie doprowadzić Polskę na skraj upadku, unicestwić jej wartość i najważniejsze tradycje. Koalicja trzech partii prawicowych przy odpowiednio budowanych podstawach jest w stanie odwrócić ten proces i sprowadzić Polskę na właściwe tory. 

Istnieje tylko jeden problem. Nie wszyscy Polacy przekonują się do tej koalicji, ponieważ twierdzą iż nic ona nie zmieni. Takie myślenie to błąd. Połączenie środowisk konserwatywnych złożonych z różnych, ale podobnie myślących przedstawicieli tchnie w polską politykę nowego ducha. Zmieni nieco nastawienie elektoratu, który pośród doświadczonych parlamentarzystów pozna nowe twarze, młode, które będą wykonywały tytaniczną pracę z myślą o innych pokoleniach. 

Miejmy nadzieję, iż już teraz rozpoczął się ten proces, a w pełni zaowocuje w trakcie wyborów. Zarówno samorządowych, prezydenckich, jak i parlamentarnych. Wierzę w to głęboko i mam nadzieję, że Państwo również.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz