Wyszukiwarka

sobota, 13 września 2014

Lasota kandydatem PiS na prezydenta Krakowa

To już pewne. Marek Lasota będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Krakowa. Po długich perturbacjach związanych z niemożnością wystawienia kandydata przez krakowski PiS mamy w końcu nazwisko człowieka, który stanie do boju z Jackiem Majchrowskim o szefowanie stolicy Małopolski. Ta kandydatura jest tym ciekawsza, iż pan Lasota jest radnym. Z listy Platformy Obywatelskiej.

Nie był on jednak członkiem tej partii. Mimo iż z Platformą współpracuje ok. 10 lat nie należy zapominać, iż w 2002 r. wystartował ze wspólnej listy PO-PiS. Tak, kiedyś istniała taka lista. Paradoksalnie, jego umizgi z PO mogą tylko dopomóc PiSowi. Będzie to bowiem wyraźny sygnał dla wyborców Platformy, że ta partia nie zdobywa szerszego poparcia w społeczeństwie. Skoro nawet radni z tej listy przyłączają się do odwiecznego wroga to coś musi być na rzeczy. Drugim czynnikiem umacniającym Lasotę jest niepopularność Majchrowskiego wśród krakowian. W ostatnim sondażu działania prezydenta Krakowa popierało zaledwie 28% mieszkańców miasta.

Z powyższego wynika, iż druga tura pomiędzy Majchrowskim a Lasotą jest prawie pewna. Wynik poznamy zatem nieco później. Miejmy nadzieję, iż Prawo i Sprawiedliwość odbije stolicę Małopolski z rąk krwiożerczej sitwy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz